تصورات اشتباه در مورد کسب و کار اینترنتی

تصورات اشتباه در مورد کسب و کار اینترنتی


1- خیلی سریع پولدار شوید

شاید بارزترین تصور اشتباه در مورد کسب و کار اینترنی، زود پولدار شدن است. هر نوع کسب و کاری در اینترنت بنا به حوزه کاری خود، کمی طول می کشد تا به درآمد زایی برسد.


1- خیلی سریع پولدار شوید

شاید بارزترین تصور اشتباه در مورد کسب و کار اینترنی، زود پولدار شدن است. هر نوع کسب و کاری در اینترنت بنا به حوزه کاری خود، کمی طول می کشد تا به درآمد زایی برسد.

سایت های زیادی هستند که متأسفانه با تبلیغات غلط، می خواهند این باور اشتباه را به کاربر بقبولانند که خیلی زود به درآمد می رسند و این افراد هم با ورود به دنیای کسب و کار اینترنتی و این که می بینند زود به درآمد نمی رسند، خلی زود دست از کار می کشند.

شاید سایتی دو ماه طول بکشد تا به درآمد زایی برسید و این زمان برای سایتی دیگر به شش ماه برسد. اما اینکه انتظار این را داشته باشید که خیلی زود به درآمد زایی برسید و متعاقبا پولدار شوید، تصور کاملا اشتباهی است. چرا که در این صورت همه به کسب و کار اینترنتی روی می آورند!


2- فقط سایت بسازید و پولدار شوید!

افرادی که آشنایی کمی با دنیای اینترنت دارند، فکر می کنند که فقط با ساختن یک سایت می توان درآمد زیادی کسب کرد. ساخت سایت تنها آغاز راه می باشد. ساخت سایتی که هیچ ایده درآمد زایی برای آن نداشته باشیم، به چه درد می خورد!

یکی از اصول اولیه ورود به دنیای کسب و کار اینترنتی، مشخص کردن هدف است که ما در مقاله هدف گذاری در کسب و کار به طور مفصل به آن پرداختیم.

پس اینکه فقط سایت بسازیم و پولدار شویم تصور بسیار بسیار اشتباهی است.


3- سایت خود را از محصول های مختلف پر کنید!

یکی دیگر از تصورات اشتباه در مورد کسب و کار اینترنتی این است که سایتی بسازیم و تا می توانیم محصولات مختلفی در سایت خود بگذاریم.

امروزه با توجه به تعدد فروشگاه های اینترنتی بزرگ، هر چه کسب و کار خود را تخصصی تر شروع کنیم احتمال موفقیت مان بیشتر است. یعنی حتی اگر هدف بزرگی برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی برزگ داریم بهتر است از محصولات تخصصی شروع کنیم و بعد دامنه کار خود را گسترش دهیم.

مثلا راه اندازی سایتی در زمینه آموزش تخصصی آشپزی خیلی زودتر می تواند به بازدهی برسد تا سایتی با محصولات متنوع که ارتباط چندانی نیز با یکدیگر ندارند.

بحث دیگر این است که صرفا قرار دادن محصول نمی تواند ضامن موفقیت یا به اصطلاح پولدار شدن شما شود! اگر برای محصولات خود محتوا تولید و بازاریابی نکنید، به احتمال خیلی زیاد کسب و کار شما با شکست مواجه خواهد شد.


4- شما قادر به کسب درآمد از اینترنت نیستید

یکی از تصورات اشتباه در مورد کسب و کار اینترنتی ، که بسیار رایج نیز هست، این می باشد که نمی توان از اینترنت درآمد داشت و سایت های دیگری هم که درآمد دارند سابقه خوبی دارند و سایت های جدید قادر نیستند از اینتنرت درآمد داشته باشند.

هیچ وقت برای شروع دیر نیست، هر چند این روزها که کسب و کار اینترنتی در ایران رونق خوبی پیدا کرده، هر چه زودتر دست به کار شوید، نتیجه بهتری می گیرید.


5- فقط بشینید و پول پارو کنید!

دنیای کسب و کار اینتنرتی نیازمند صبر، پشتکار و تلاش فراوان است. این طور نیست که سایت بسازید، محصول تولید کنید و کمی هم برای سایت خود بازاریابی کنید و ترافیک جذب کنید، بعد فرض کنید که کار شما به سرانجام رسیده است ودیگر نیازی نیست که تلاش آنچنانی برای کسب و کار خود انجام دهید.

شما باید همیشه برای بهتر شدن تلاش کنید، به کم قانع شدن باعث نابودی کسب و کارها خواهد شد.


6- کسب و کار اینترنتی هیچ هزینه ای ندارد

نمی توان به طور مطلق گفت که کسب و کار اینترنتی بدون هزینه است، بعضی از کسب و کار ها متناسب با نیاز خود نیازمند هزینه های بسیار زیادی هستند و برخی دیگر نیز به هزینه کمی نیاز دارند.

شاید برخی سایت ها برای شروع کار خود به هزینه ناچیزی (مانند خرید هاست و دامنه) نیاز داشته باشند، اما برای ادامه کار و توسعه کسب و کار خود به هزینه نیاز دارند.

بنابراین، این که به هزینه نیازی نیست، باور اشتباهی است.


7- عینا ایده های دیگران را کپی کنید

بحث ایده بحثی بسیار گسترده است که نمی شود در چند پاراگراف آن را شرح داد. ما در مقاله ایده پردازی در کسب و کار اینترنتی به این موضوع پرداختیم. این که آیا از ایده دیگران کپی برداری یا تقلید کنیم یا ایده جدیدی را پیاده سازی کنیم.

به طور حتم نمی توان گفت که کپی کردن ایده های دیگران نمی تواند ضامن موفقیت شما باشد. کسب و کا های زیادی در ایران هستند که از نمونه های قبلی خود کپی برداری کردند و بعضا هم موفق شدند.

مثلا اپلیکیشن های دیوار، ایسام و شیپور کار تقریبا یکسانی را انجام می دهند، اما سیاست درآمد هر کدام متاوت است و هر کدام کاربران خاص خود را دارند.

پس حتی اگر قرار باشد ایده های دیگران را کپی کنیم، باز هم به کمی خلاقیت نیاز داریم.


8- ساعات کاری شما خیلی کم است

کسب و کارهای اینترنتی متناسب با فعالیتی که انجام می دهند، به ساعات کاری متفاوت نیاز دارند. اما هر چقدر هم که کسب و کار شما کوچک باشد باز هم نیاز است که روزانه مثلا 4-5 ساعت روی کسب و کار خود کار کنید.

مورد دیگر اینکه باید در مواقعی هم که فعالیتی بر روی وب سایت خود انجام نمی دهید، باز هم در دسترس باشید. مثلا روزهای کاری می توانید از ساعت 8 تا 15 برای تماس کاربران سایت، در دسترس باشید.


9- همه کسب و کارهای اینترنتی فریبکارند

دیگر مورد بسیار مهم در تصورات اشتباه در مورد کسب و کار اینترنتی این است که برخی تصور می کنند که همه افراد مشغول به کسب و کار اینترنتی فریبکارند. در دنیای اینترنت هم مانند دنیای واقعی، کلاهبرداری های زیادی می شود و شاید همین باعث شده که دید خیلی از مردم نسبت به کسب و کار اینترنتی کاملا عوض شود.

سایت های کمی هستند که از افراد کلاهبرداری می کنند و متأسفانه خیلی راحت اعتماد مردم را نسبت به کسب و کار اینترنتی از بین می برند. اعتمادی که خیلی طول کشید تا مردم به کسب و کار اینترنتی داشته باشند. هنوز هم هستند کسانی که خرید اینترنتی را کلاهبرداری می دانند و همین دیدگاه، باعث می شود که کلا کسب و کار اینترنتی را فریبکاری بدانند.

در این مقاله سعی کردیم تصورات اشتباه در مورد کسب و کار اینترنتی را به طور کامل بیان کنیم. ان شاالله مورد پسند شما قرار گرفته باشد.نویسنده: محمد افراسیابی

منبع: الفبانکلمات کلیدی :
آموزش کسب درآمد اینترنتی , تصورات غلط درباره بازاریابی اینترنتی , تصورات اشتباه راجع به کارآفرینی , باور اشتباه در کارآفرینی , تصورات اشتباه در مورد سئو , خیلی سریع پولدار شوید , فقط سایت بسازید و پولدار شوید , شما قادر به کسب درآمد از اینترنت نیستید , کسب و کار اینترنتی هیچ هزینه ای ندارد , همه کسب و کارهای اینترنتی فریبکارند ,برای ثبت نام و دریافت رایگان فروشگاه فایل بر روی عضویت فروشنده کلیک نمایید عضویت فروشنده

ارتباط با ما

    برای تماس با سایت از فرم ارتباط با ما استفاده نمایید

  • آران و بیدگل-میدام امام خمینی
  • 09137102074
  • info@scidl.ir

طراحی و بهینه سازی سایت توسط : شرکت فضای مجازی وبکده