تعریف و مفهوم لینک بیلدینگ برای موتورهای جستجو

 

تعریف لینک بیلدینگ

لینک بیلدینگ به معنی انجام یک سری عملیات برای اینکه سایت های دیگر به سایت شما لینک کنند است. لینک راهی برای هدایت کردن کاربران از پیجی به پیج دیگر است ربات های موتور جستجو برای شناخت صفحات اینترنت از لینک ها استفاده می کنند. همچنین برای تغییر از یک پیج به پیج دیگر از لینک ها استفاده می کنند. روش های مختلفی برای لینک بیلدینگ وجود دارد و از آنجا که اشکال متفاوتی دارند سئو کارها ساخت یک لینک بیلدینگ را سخت ترین قسمت کار خود می دانند. خیلی از سئو کارها بخش عمده از وقت خود را صرف ساخت یک لینک بیلدینگ می کنند. درست به همین دلیل است که اگر شما در هنر ساخت لینک بیلدینگ چیره دست شوید در راس همه ی سئو کار ها و رقیبانتان قرار می گیرید

لینک ها برای موتور های جستجو چه مفهومی دارند؟


دو دلیل برای استفاده از لینک ها برای موتور های جستجو وجود دارد
1. برای کشف صفحات وب جدید
2. برای تصمیم گیری اینکه در رتبه بندی گوگل چه امتیازی به سایت بدهد وقتی که موتورهای جستجو وارد یک صفحه وب می شوند محتویات آن را در فهرست خود ذخیره می کنند، و در این صورت است که تصمیم می گیرند با توجه به محتوا و کلمات کلیدی مناسب در متن چه امتیازی در رتبه بندی به آن صفحه بدهند.)گوگل در رابطه با این موضوع توضیحاتی در یک ویدئو کوتاه داده است (البته گوگل تنها به محتویات متن امتیاز نمی دهد بلکه به تعداد لینک هایی که سایت های دیگر به صفحه شما داده اند و اعتبار آن سایت ها هم توجه می کند. به طور ساده این طور می توان گفت که هرچقدر تعداد لینک های سایت های معتبر به سایت شما بیشتر شود رتبه شما در موتور جستجو بیشتر می شود لینک به عنوان یک فاکتور جهت رتبه دهی به گوگل امکان غالب شدن بر موتور های جستجوی دیگر را داد که این به اواخر سال 1990 بر می گردد که یکی از موسس های گوگل به نام Lary Page، پیج رنک را اختراع کرد. که گوگل برای اندازه گیری کیفیت صفحه بر اساس تعداد سایت هایی که به یک صفحه لینک می کنند از آن استفاده کرد.

ابزار اندازه گیری پیج رنک بعد ها بخشی از همه ی الگوریتم های امتیاز دهی سایت ها شد. چرا که راه بسیار خوبی برای ارزشیابی کیفیت یک سایت بود. این راه بسیار موثر بود چراکه می توان تعداد لینک هایی که به یک سایت می شود را به عنوان یک رای گیری درباره مناسب بودن محتوای سایت در نظر گرفت. برای مثال اگر کسی به صفحه ی دیگری لینک کند پس حتما محتویات آن سایت سزاوار این بوده است که به آن لینک کنند. این بدان معناست که اگر کسی به سایتی لینک می کند در واقع آن سایت را به عنوان یک منبع مفید معرفی کرده است. در غیر اینصورت لینک نمی کرد. درست مثل این است که شما یک رستوران بد را به دوستتان معرفی نمی کنید.هرچند که سئو کارها خیلی زود راه هایی برای اداره پیج رنک و کلمات کلیدی برای فریب گوگل پیدا کردند اما گوگل راه هایی برای شناسایی اینگونه سایت ها پیدا کرد و شروع به پاک کردن این نوع از سایت ها از صفحه جستجو کرد. همچنین گوگل بسیاری از روش ها که در افزایش رتبه سایت خوب به نظر می آمد را در رتبه بندی خود بیهوده قلمداد کرد برای مثال ثبت وب سایت در یک وب دایرکتوری با هدف افزایش رتبه گوگل به این ترتیب که وب دایرکتوری محلی برای داشتن لینک به وب سایت های دیگر در نظر گرفته می شد. بنابراین گوگل ارزشی برای این نوع از لینک ها قائل نمی شود. بنابراین گوگل شروع به جریمه اینگونه از سایت ها که از این روش های بیهوده استفاده می کنند، کرد. الگوریتم پنگوئن یکی از همین روش ها برای شناخت انواع لینک بیلدینگ و جریمه کردن سایت هاست. درک صحیح از اینکه از کدام ترفند های ساخت لینک بیلدینگ نباید استفاده کرد تا قوانین گوگل را نقض نکنیم موضوعی است که بعدا به آن می پردازیم.

 

برای ثبت نام و دریافت رایگان فروشگاه فایل بر روی عضویت فروشنده کلیک نمایید عضویت فروشنده

ارتباط با ما

    برای تماس با سایت از فرم ارتباط با ما استفاده نمایید

  • آران و بیدگل-میدام امام خمینی
  • 09137102074
  • info@scidl.ir

طراحی و بهینه سازی سایت توسط : شرکت فضای مجازی وبکده