مبارزه با آلزایمر با نانوفیبر


از سوی محققان برزیلی صورت گرفت؛


مبارزه با آلزایمر با نانوفیبرمحققان برزیلی در جهت ارتقای انتقال یک دارو برای مبارزه با بیماری آلزایمر، از یک نانوفیبر استفاده کرده‌اند که آزادسازی ترکیب دارویی را تنظیم می‌کند.


دانشمندان موسسه توسعه و تحقیق دانشگاه پارابیا والی در سن‌خوزه، این نانو ماده حاوی دارو را برای درمان آلزایمر ساخته‌اند و در آزمایشگاه با سلول‌هایی که از رفتار این بیماری تقلید می‌کردند، آزمایش کرده‌اند.

به گفته محققان، نتایج نویدبخش بوده و می‌تواند در درمان این بیماری تحلیل‌برنده عصبی کمک کند.

این فرآیند موسوم به نانو درمان به ترکیب پلیمرها و پروتئین‌ها در نانو مواد برای ساخت یک فیبر تکیه دارد که پس از کاشت در زیر پوست، دارو را بطور مداوم برای جذب سریع و ماندگار درون جریان خون آزاد می‌کند.

این فیبر با ضخامت 800 نانومتر که تقریبا برای چشم انسان نامرئی است، با یک داروی آلزایمر وارداتی از انگلستان پر می‌شود.

از روش الکتروسیم‌کشی که در آن یک سوزن به همراه دارو، انرژی و نور را برای آزادسازی بیت‌های فیبر دریافت می‌کند، برای ساخت یک نانو دستگاه قابل کاشت در بدن بیماران استفاده شده است. این تکنیک در آزمایشگاه یک مرحله آزمایش بهره‌وری را به دستگاه می‌افزاید که ممکن است مدت زمان استفاده از دارو را تا 30 درصد افزایش دهد.کلمات کلیدی :
نانو ماده , درمان آلزایمر , نانو درمان , نانو مواد , دارو ,برای ثبت نام و دریافت رایگان فروشگاه فایل بر روی عضویت فروشنده کلیک نمایید عضویت فروشنده

ارتباط با ما

    برای تماس با سایت از فرم ارتباط با ما استفاده نمایید

  • آران و بیدگل-میدام امام خمینی
  • 09137102074
  • info@scidl.ir

طراحی و بهینه سازی سایت توسط : شرکت فضای مجازی وبکده