نقش دندانپزشکان در تشخیص سرطان دهان

 

پور ابراهیم مطرح کرد؛


نقش دندانپزشکان در تشخیص سرطان دهان/ زخم‌های بیش از ۱۵ روز را جدی بگیرید


رئیس انجمن دندانپزشکان گفت: اعتقاد ما این است که اگر زخمی بیش از 15 روز در دهان باقی بماند حتما باید برداشته شود.

نقش دندانپزشکان در تشخیص سرطان دهان/ زخم‌های بیش از ۱۵ روز را جدی بگیریدبه گزارش حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ ناصر پور ابراهیم در افتتاحيه کنگره دندانپزشکی نقش جهان به نقش دندانپزشکان در تشخیص به موقع سرطان دهان اشاره کرد و گفت: اعتقاد ما مبنی بر این است که اگر هر زخمی در دهان بیش از 15 روز باقی بماند حتما باید برداشته شود و تحت آزمایش های لازم قرار گیرد.

وی افزود: در بسیاری از موارد در هنگام بروز زخم اولیه در دهان ممکن بوده که بیمار از وجود آن اطلاع نداشته باشد و هنگامی که برای انجام اعمال دندانپزشکی و گرفتن عکس از فک به دندانپزشک مراجعه می کند اولین بار دندانپزشک بوده که با مشاهده دهان بیمار و عکس مربوطه که به طور مثال برای پرکردن دندان مراجعه کرده بود این مشکل را نیز تشخیص می دهد.
بررسی عوارض ایمپیلنت و مشکلات رایج در دندانپزشکی اطفال

رئیس انجمن دندانپزشکان ایران شاخه اصفهان خاطر نشان کرد: بسیاری از مواقع دندانپزشکان با تحت نظرگرفتن زخم‌های ادامه‌دار بیمار و نمونه برداری از آن، توسط زخم های بد دهانی سرطان دهان را تشخیص می دهند.

پور ابراهیم در ادامه با اشاره به برگزاری کنگره دندانپزشکی نقش جهان گفت: جدیدترین دستاوردهای علمی در حوزه دندانپزشکی در این کنگره که از یکم تا سوم شهریور در هتل عباسی اصفهان برگزار می شود ارائه خواهد شد و علاوه بر نقش دندانپزشکان در تشخیص به موقع بیماری‌هایی همچون سرطان دهان، بررسی عوارض ایمپیلنت و مشکلات رایج در دندانپزشکی اطفال، نیز در این کنگره ارائه می شود.

وی افزود: موضوعاتی دیگر همچون نحوه تراش و نکات کلینیکی درمان با اس اس کراون در دندان های شیری، روش های پرکردن کانال در اندودنتیکس و آشنایی با انواع سمان و روش های کاربرد آن در این کنگره از طریق کارگاه های عملی توسط اساتید برجسته این رشته ها ارائه خواهد شد.

منبع: Yjc

 

 

سرطان دهان


سرطان دهان hpv
سرطان دهان pdf
سرطان دهان scc
سرطان دهان در ایران
سرطان دهان در کودکان
سرطان دهان درمان دارد
سرطان دهان رحم
سرطان دهان قابل درمان است
سرطان دهان قلیان
سرطان دهان و درمان ان
سرطان دهان و دندان
سرطان دهان و گلو
سرطان دهان ودندان
سرطان دهان چيست
سرطان دهانه رحم
سرطان دهانه رحم درمان
سرطان دهانه رحم درمان دارد؟
سرطان دهانه رحم+علائم
سرطان دهانه معده
سرطان دهانه واژن
سرطان دهانه ی رحم

 

 کلمات کلیدی :
سرطان دهان , تشخیص سرطان دهان , سرطان دهان hpv , سرطان دهان pdf , سرطان دهان scc , سرطان دهان در ایران , سرطان دهان در کودکان , سرطان دهان درمان دارد , سرطان دهان رحم , سرطان دهان قابل درمان است , سرطان دهان ودندان , سرطان دهانه رحم درمان دارد , سرطان دهانه معده ,برای ثبت نام و دریافت رایگان فروشگاه فایل بر روی عضویت فروشنده کلیک نمایید عضویت فروشنده

ارتباط با ما

    برای تماس با سایت از فرم ارتباط با ما استفاده نمایید

  • آران و بیدگل-میدام امام خمینی
  • 09137102074
  • info@scidl.ir

طراحی و بهینه سازی سایت توسط : شرکت فضای مجازی وبکده